

Dlaczego tak ważna jest pomoc rodzinom zastępczym i rodzinom adopcyjnym?

Pomoc rodzinom zastępczym oraz rodzinom adopcyjnym jest niezwykle ważna ze względu na to, jakie warunki muszą one oferować dla swoich wychowanków. Bardzo często adoptowane dzieci pochodzą z domów, w których stosowano przemoc fizyczną jak i słowną, dlatego nowy dom jest dla nich pewną niepewnością i niejako wiąże się ze strachem.
Jak przebiega adopcja dzieci?
Adopcja jest bezpłatną procedurą, jednak aby doszła do skutku, należy spełnić następujące warunki:
- komplet dokumentów — akt zawarcia małżeństwa, zaświadczenia o stanie zdrowia, niekaralności, braku rejestracji w poradniach odwykowych, zarobkach oraz opinia pracodawcy;
- pozytywy wynik spotkania z psychologiem;
- wywiad środowiskowy w ośrodku adopcyjnym;
- szkolenie przyszłych rodziców.
Ostatnim krokiem jest poznanie dziecka oraz jego sytuacji rodzinnej. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, sporządza się wniosek o przysposobienie, który przekazywany jest do sądu. W tym momencie dziecko przebywa u rodziny adopcyjnej, gdzie oczekuje na pozytywne rozstrzygnięcie sądu.
Dlaczego warto pomagać rodzinom zastępczym oraz adopcyjnym?
Wiele rodzin bierze pod swoje skrzydła dzieci z pewnymi dysfunkcjami, które bez specjalistycznej opieki i miłości nie są w stanie funkcjonować w społeczeństwie. Nasza fundacja wychodzi naprzeciw wszelkim problemom, które je dotykają. Takie rodziny są azylem dla adoptowanych dzieci, które pochodzą z przeróżnych środowisk i często miewają przykre doświadczenia z przeszłości. Dzięki pomocy ludzi fundacja rozwoju dzieci operuje środkami, które wykorzystujemy na edukację dzieci, które wcześniej nie mogły uczęszczać do szkoły np. ze względu na sytuację panującą w ich domach. W przyszłości, adoptowane dzieci poprzez uzyskaną pomoc dostają szansę na stanie się osobami świetnie wykształconymi oraz możliwe jest zapewnienie im dobrego startu w dorosłym życiu. Dodatkowo dzieci z dysfunkcjami mają szansę na prawidłowy rozwój poprzez uczęszczanie na dedykowane im zajęcia rozwojowe.
Czym zajmuje się nasza fundacja?
Fundacja ma jasno określony cel — pomoc rodzinom adopcyjnym oraz pomoc rodzinom zastępczym. Świadczymy ją m.in. poprzez działania na rzecz ochrony praw dziecka, wsparcie finansowe w formie stypendiów w szczególności dla uzdolnionych dzieci i tych z biednych rodzin. Nasza fundacja rozwoju dzieci pomaga rodzinom, które zdecydowały się na adopcję dziecka niepełnosprawnego. Wiemy, że niektóre rodziny zmagają się mimo ogromnych chęci z problemami finansowymi ze względu na znalezienie dzieciom jak najlepszej specjalistycznej opieki. Ponieważ wiemy, że oferowane przez państwo zasiłki często nie wystarczają na pokrycie kosztów utrzymania dzieci, zachęcamy do korzystania z pomocy naszej fundacji.
TY TEŻ MOŻESZ
Sami jesteśmy rodzicami w pieczy zastępczej i doskonale wiemy, jak ciężko jest takim rodzinom. Rodzicielstwo zastępcze to nie jest łatwa droga. Nie zawsze można liczyć na pomoc, ani dla przyjętych dzieci, ani dla nas — rodziców. Nasza inicjatywa wynika z przekonania, że należy wspomóc rodziny zastępcze. Rodzina zastępcza to misja, którą należy dobrze spełnić. Dlatego powstała nasza fundacja, aby pomóc rodzinom zastępczym i dzieciom w spełnieniu tej misji.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców w pieczy zastępczej do kontaktu z Fundacją
Jeśli chciałbyś wesprzeć Fundację

Darowizn, spadków, zapisów

Dotacji i subwencji od osób prawnych

Zbiórek publicznych

Majątku fundacji

Odsetek i lokat bankowych
Darowizna została przekazana. Dziękujemy!
Formularz ma na celu wyłącznie kontakt z Fundacją. Wybierz cel wiadomości:

Adres Fundacji
“TY TEŻ MOŻESZ”
ul. Bolesława Chrobrego 5
62–040 Puszczykowo
Polska
Dane Fundacji
NIP 783–18-23–943
REGON 387006600
KRS 0000858995
Kontakt
Konto Fundacji
PL 28 1020 4027 0000 1102 1626 5128
Copyright © TY TEŻ MOŻESZ 2023
Fundacja “Ty też możesz” działa na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju.
Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny
Fundacja Wspierania Rozwoju Dzieci “Ty Też Możesz” na terenie Polski działa w województwach:
dolnośląskim • kujawsko-pomorskim • lubelskim • lubuskim • łódzkim • małopolskim • mazowieckim • opolskim • podkarpackim • podlaskim • pomorskim • śląskim • świętokrzyskim • warmińsko-mazurskim • wielkopolskim • zachodniopomorskim