

Najważniejsza komórka społeczna — rodzina

Często zastanawiamy się nad tym, gdzie jest sens życia. Z pewnością można go znaleźć w dobrze funkcjonującej rodzinie. Często nie doceniamy tego, że jest ona dla nas wsparciem i deprecjonujemy ją. Nie można jednak zapomnieć, że jest to najważniejsza komórka społeczna, ale warto się pochylić nad tym, dlaczego tak jest. Aby się dowiedzieć o tym, dlaczego jest ona tak istotna, zachęcamy do poniższego tekstu.
Zdrowa rodzina to zdrowe dzieci
Mówiąc “zdrowa” nie mamy na myśli aspektów witalnych. Chodzi nam raczej o to, że stabilni rodzice, którzy dbają o swoje dzieci są gwarancją tego, że dzieci “wyjdą na ludzi”. Jest to częsty problem wśród rodziców, którzy obawiają się o to, że ich dzieci pójdą złą drogą. W obecnych czasach jest wiele takich przypadków, w których to złe otoczenie wpływa nawet na dobrą młodzież i tym samym ściąga ich w dół. Dlatego opiekunowie muszą trzymać silną ręką swoje potomstwo, ale też stale uczestniczyć w życiu młodych osób. Świat się zmienił i w XXI wieku pomoc dzieciom jest czymś wręcz koniecznym.
Jak zatem osoby starsze powinny się zachowywać, aby ich latorośle nie poszły złą drogą? Poza silną ręką, o której już wspomnieliśmy, powinno być również wiele miłości, otwartości i nieukrywania wszelkich problemów, bo tych zawsze jest wiele. Są to najbardziej błahe od tych z innymi rówieśnikami aż po te, które dotyczą nauki. Tutaj jest też ogromne znaczenie dla dzieci, by nie ukrywały przed swoimi rodzicami wszelkich problemów i mogły uzyskać wszelką pomoc w ich rozwiązaniu.
Rodzina odpowiada za dalsze losy młodzieży
Niestety, nie zawsze jest tak, że każde młody obywatel idzie dobrą drogą. Zdarzają się problemy już na początkowych etapach wychowania, gdy pojawia się złe towarzystwo, a rodzice nie potrafią zareagować. Losy każdego z nas toczą się inaczej i jedne dzieci trafiają do domów dziecka. Warto rozważyć danie drugiej szansy takim ludziom i adopcja może się okazać szansą na docenienie kogoś takiego. Przede wszystkim jest to też szansa dla małżeństw, które same nie mogą mieć własnego potomstwa i chciałyby przekazać swoją miłość innym dzieciom.
Rodzina to nie tylko rodzice, którzy mają swoje obowiązki związane w wychowywaniem jak praca, ale też i pomoc młodym osobom. To również rodzeństwo, które przecież często jest najbliższym przyjacielem może zrobić wiele, by wesprzeć rodzinę, która może mieć problemy. To właśnie brat czy siostra jest oparciem dla swojego rodzeństwa, nawet w najdrobniejszych sprawach jak rozwiązywanie lekcji czy też po prostu wspólne dzielenie pasji i spędzanie czasu. Fundacja jest szansą, która pomaga znaleźć rodzinę zastępczą, mogącą wpłynąć na stworzenie klimatu sprzyjającego wychowaniu dzieci.
TY TEŻ MOŻESZ
Sami jesteśmy rodzicami w pieczy zastępczej i doskonale wiemy, jak ciężko jest takim rodzinom. Rodzicielstwo zastępcze to nie jest łatwa droga. Nie zawsze można liczyć na pomoc, ani dla przyjętych dzieci, ani dla nas — rodziców. Nasza inicjatywa wynika z przekonania, że należy wspomóc rodziny zastępcze. Rodzina zastępcza to misja, którą należy dobrze spełnić. Dlatego powstała nasza fundacja, aby pomóc rodzinom zastępczym i dzieciom w spełnieniu tej misji.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców w pieczy zastępczej do kontaktu z Fundacją
Jeśli chciałbyś wesprzeć Fundację

Darowizn, spadków, zapisów

Dotacji i subwencji od osób prawnych

Zbiórek publicznych

Majątku fundacji

Odsetek i lokat bankowych
Darowizna została przekazana. Dziękujemy!
Formularz ma na celu wyłącznie kontakt z Fundacją. Wybierz cel wiadomości:

Adres Fundacji
“TY TEŻ MOŻESZ”
ul. Bolesława Chrobrego 5
62–040 Puszczykowo
Polska
Dane Fundacji
NIP 783–18-23–943
REGON 387006600
KRS 0000858995
Kontakt
Konto Fundacji
PL 28 1020 4027 0000 1102 1626 5128
Copyright © TY TEŻ MOŻESZ 2023
Fundacja “Ty też możesz” działa na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju.
Projekt i wykonanie: Piotr Jeziorny
Fundacja Wspierania Rozwoju Dzieci “Ty Też Możesz” na terenie Polski działa w województwach:
dolnośląskim • kujawsko-pomorskim • lubelskim • lubuskim • łódzkim • małopolskim • mazowieckim • opolskim • podkarpackim • podlaskim • pomorskim • śląskim • świętokrzyskim • warmińsko-mazurskim • wielkopolskim • zachodniopomorskim